Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Archiv Uskutečněné akce Uskutečněné akce ve školním roce 2014-15
Uskutečněné akce ve školním roce 2014-15

JAK EFEKTIVNĚ KOMUNIKOVAT V KOLEKTIVU ŠKOLY

Akreditovaný seminář

Na tomto semináři pochopíte, proč některé kolektivy skvěle fungují a jiné naopak. Dozvíte se o bariérách v komunikaci a jak s nimi pracovat. Pochopíte, proč určité komunikační vzorce nemohou fungovat a jaké mají důsledky na vztahy ve větších skupinách. Osvojíte si principy efektivní komunikace a budete vědět, jaké lze učinit preventivní kroky pro dobře fungující skupiny a týmy. Uvědomíte si svoje nejvýraznější osobnostní stránky a jak je lze využít ve svůj prospěch v kontextu svého pracovního kolektivu.

Datum konání: ST 1. 10. 2014     13.00 – 17.00 hod

Místo konání: SEV DIVIZNA Liberec

Lektorka: Ing. Petra Lachnittová, Škola komunikace, Liberec

Režijní poplatek: 300 Kč

ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA - NOVÉ CESTY (workshop)

Akreditovaná akce

Třídenní program je připraven hlavně pro pedagogy I. , II. st. ZŠ a nižších gymnázií, studenty pedagogiky, ale i pro členy neziskových organizací, pracovníky veřejné správy a zájemce z řad široké veřejnosti. Během pracovních setkání a prezentací vzdělávacích programů pro žáky a studenty účastníci načerpají inspiraci pro práci v ekologické výchově a dostanou prostor pro sdílení zkušeností mezi jednotlivými organizacemi.

Podrobný program http://divizna.zooliberec.cz/modules/mod_file_download/img/xls.png program Sedmihorky (692,5kB) http://divizna.zooliberec.cz/modules/mod_file_download/img/ico.png Anotace programů v Sedmihorkách (22,19kB)

http://divizna.zooliberec.cz/modules/mod_file_download/img/doc.png Registrace Sedmihorky (466,5kB)

Konferenci finančně podpořil Liberecký kraj.

Datum konání: ČT – SO 9. - 11. 10. 2014

Místo konání: Camp Sedmihorky u Turnova

Režijní poplatek: 350 Kč

LIBERECKÁ M.R.K.E.V 2014

Akreditovaná akce

Čtrnáctý ročník konference k environmentální výchově na základních a středních školách v Libereckém kraji, se bude konat na SPŠSE a VOŠ v Liberci. Ústředním tématem, které bude konferenci prolínat, jsou OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE. V rámci konference proběhne druhý ročník udělení Ceny za přínos k rozvoji environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v Libereckém kraji – Ještědská MRKEV. Možnost nominovat máte již nyní! Více info na našem webu. Podrobný program konference naleznete zde.

Konferenci finančně podpořil Liberecký kraj.

Datum konání: ČT  6. 11. 2014     8.00 – 17.00 hod

Místo konání: SPŠSE a VOŠ, Masarykova 3, Liberec

Režijní poplatek pro školu v síti M.R.K.E.V: 100 Kč

Režijní poplatek pro ostatní: 200 Kč

 

Po stopách Karoliny Světlé

Odborná exkurze

Vydáme se do Podještědí - kraje hrázděných domů po stopách spisovatelky Karolíny Světlé. Ke 115. výročí jejího úmrtí byla ve Světlé pod Ještědem otevřena osm kilometrů dlouhá naučná stezka s 12 zastaveními a s obsáhlými informacemi o literárním díle spisovatelky, ale i z nevšedního života této výjimečné ženy. Můžete se nechat inspirovat na školní výlet nebo exkurzi s dětmi. Naším průvodcem bude Mgr. Milan Turek, vedoucí informačního centra Ještěd a velký znalec života a díla známé spisovatelky.

Datum konání: ČT 21. 5. 2015                 9.00 – 17.00

Místo konání: Světlá pod Ještědem a okolí

Lektor: Mgr. Milan Turek

Režijní poplatek: 250 Kč

Odjezd zvláštním autobusem v 9.00 z parkoviště Na Rybníčku (naproti SCHKO Jizerské hory, U Jezu 10, Liberec). Předpokládaný návrat na stejné místo v 17.00 hod.

 

 

  [ Zpět ]