Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Kalendář PTAČÍ ROK vzdělává, těší i pomáhá
Kalendář PTAČÍ ROK vzdělává, těší i pomáhá

S radostí vám představujeme nově vzniklý kalendář „Ptačí rok“, který podporuje celosvětovou ochranářskou kampaň evropských zoologických zahrad Silent Forest. Kampaň je zaměřená na ochranu ohrožených pěvců v oblasti jihovýchodní Asie.

Moderní zoologické zahrady dnes věnují velké úsilí záchraně a podpoře světové biodiverzity.  Návštěvníkům také ukazují, jak se do ochranářských aktivit zapojit třeba na vlastní zahradě. Vedením celoevropské kampaně  Silent Forest byla poctěna zoologická zahrada v Liberci. Středisko ekologické výchovy DIVIZNA, které je součástí Zoo Liberec, připravilo umělecky ztvárněný nadčasový kalendář doplněný spoustou nápadů a námětů pro tvořivé a ekovýchovné aktivity s dětmi.

Kalendář si klade za cíl informovat o příčinách současné ptačí krize nejen v Indonésii ale i na území Evropy. Představí se vám indonéští zpěvní ptáci, kteří jsou pro své výrazné zbarvení nebo unikátní zpěv v masivních počtech odchytáváni. Ke každému z nich jsme vybrali pěvce obývající lesy Evropy, kteří se potýkají, nebo se v minulosti potýkali, s obdobnými problémy. Rádi bychom skrze srovnání prostředí lesa a pralesa ukázali na jisté paralely v životech pěvců napříč světem. A protože velkým přáním kampaně Silent Forest je, aby prales neztichnul, budou k vám promlouvat samotní pěvci. Poodkryjí vám zajímavosti nejen z jejich způsobů dorozumívání, ale i z jejich soukromých radostí a starostí v průběhu roku. Každá stránka kalendáře obsahuje odstřihnutelnou část s tematickými úkoly pro děti.

Kalendář je možné koupit na stránkách Zoo Liberec https://www.zooliberec.cz/ptaci-rok-kalendar.html nebo osobně na pokladně zoo.

A něco navíc pro aktivní rodiče, učitele a vedoucí kroužků:

Chtěli byste zjistit, jak létat v šiku, uspořádat závody vodního ptactva na potoce, zahrát si běhavé ptačí pexeso nebo se prostě jen dozvědět, jak a čím správně krmit ptáčky? Pak do poznámky k objednávce vepište heslo S METODIKOU.  Získáte tak zdarma sadu dalších materiálů nabitou informacemi a tvořivými činnostmi do zahrady a popis tematických vycházek do přírody. Venku se pak rozhodně nebudete nudit  - hlavně ale zjistíte, jak ptákům ulehčit život, který jim my, lidé často komplikujeme. O metodiku lze také požádat při nákupu na pokladně zoo.

Přejeme krásný ptačí rok

Tým SEV DIVIZNA

 

  [ Zpět ]