Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Archiv Kola pro Afriku Kola vybraná v Liberci jedou do Gambie v první vlně!!!
Kola vybraná v Liberci jedou do Gambie v první vlně!!!
Uběhl necelý rok od chvíle, kdy se česká společnost poprvé dozvěděla o činnosti obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku. Během roku se zvedla obrovská vlna lidského pochopení a pomoci dětem v Gambii. Lidé ze všech koutů ČR věnovali svá kola, čas i peníze, aby usnadnili dětem v Africe cestu ke vzdělání. Sběr kol nekončí, ale končí první etapa celého projektu. Ve čtvrtek 14. 2. 2013 proběhla nakládka prvního kontejneru, který veze přibližně 500 kol do Gambie. Těch cca 140 kol vybraných v Liberci je součástí této zásilky!
Ve čtvrtek 14. 2. 2013 od devíti hodin desítky dobrovolníků v Ostravě - Koblově nakládali kola do kontejneru přepravní společnosti NH-TRANS, SE, která zajistila, jako partner projektu, jejich převoz do Gambie. Cesta kol potrvá téměř čtyři týdny. Jejich vykládka v přístavu Banjul bude probíhat za přítomnosti organizátorů projektu Kola pro Afriku a mediálního partnera TV NOE. Ti na místě zajistí rozvoz kol do určených škol a průpravu tamních obyvatel v jejich údržbě.
„Je to pro nás obrovská událost a završení celoroční usilovné práce. Chtěli bychom poděkovat všem dárcům, sběrným místům, dobrovolníků, médiím i donátorům, kteří se na to každý svým způsobem podíleli a přispěli tím nenahraditelným dílem k odjezdu prvního kontejneru plného kol do Afriky." Konstatoval Richard Gazda, předseda správní rady společnosti.
Na uvedení kol do stavu, ve kterém mohou opustit Českou republiku a posloužit dětem v Gambii se podílelo mnoho dobrovolnicky smýšlejících lidí a organizací. Nyní je zapotřebí udělat jeden z posledních, neméně významných a náročných kroků - nakládku kol na kontejner.
„Naložením darovaných kol dochází k úžasnému kroku a tím je propojení dvou zemí, dvou kultur, dvou národů. Celoroční aktivita je důkazem velikosti srdce, které lidé České republiky nesporně mají. Vážíme si toho a těšíme se na samotný akt nakládky darovaných kol.
Zároveň Hledáme dobrovolníky, kteří mohou v tento den přijít kola pomoci naložit. Věříme, že společně zažijeme vzácné chvíle s přesahem do Afriky," říká s prosbou Roman Posolda, ředitel společnosti.
  [ Zpět ]