Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Nabídka projektů ŠUŽ
Nabídka projektů ŠUŽ

Podařilo se prodloužit časový harmonogram projektů ŠUŽ a čas jejich dokončení je posunut až na prosinec 2021. V rámci programu Škola pro udržitelný život Vám proto znovu nabízíme příležitost zapojit se do některého ze dvou projektů:


1)     Škola pro udržitelný život – žákovské mikroprojekty pro lepší místo

typ školy: I. i II. stupeň ZŠ, SŠ, SOŠ

Realizace vzdělávacího programu Škola pro udržitelný život, ve kterém žáci spolu s dalšími partnery z obce přemýšlí o tom, co mohou udělat pro rozvoj své obce nebo okolí školy. Spolu pak postupně realizují navržené projekty a tím mění k lepšímu místo, kde žijí a učí se.

2)     Škola pro udržitelný život – žákovské mikroprojekty zaměřené na řešení klimatické změny

typ školy:  II. stupeň (8. – 9. třída) ZŠ, SŠ, SOŠ

Jedná se o projekt, který pracuje s metodikou programu Škola pro udržitelný život zaměřený na řešení klimatické změny v místě.


Součástí projektů je metodika pro pedagogy (průvodce vzdělávacím programem a popis jednotlivých aktivit v průběhu roku), drobná finanční podpora pro žákovské miniprojekty (cca 10 000,-) a odměna pro zapojené pedagogy. Zajistíme Vám též metodickou podporu pro realizaci aktivit programu se žáky pravidelnými konzultacemi s metodikem. Máme pro Vás připravené metody a aktivity i pro distanční výuku, takže lze začít i v této složité době.

V programu máte možnost více propojit výuku s reálným světem, který je dětem blízký a nalézá se v okolí školy či bydliště, můžete spolu se žáky přispět ke zlepšení životního prostředí a kvality života ve Vašem okolí a máte příležitost pomoci dětem stát se teď i v budoucnu aktivními občany.


Pokud Vás nabídka oslovila, napište si o podrobnější informace na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

  [ Zpět ]