Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Škola pro udržitelný život
Škola pro udržitelný život
Letní projekt - podzimní peníze!

Výzva k předkládání nabídek na realizaci projektů a mikroprojektů –

2. kolo v programu Škola pro udržitelný život Střediska ekologické výchovy a etiky SEVER“. Uzávěrka příjmů nabídek je 15. 7. 2016.

Tentokrát máte možnost zvolit si, jestli předložíte nabídku na realizaci projektu nebo pouze menšího mikroprojektu. Ti z Vás, kteří se na poprvé necítí na realizaci většího projektu, případně Vy, kteří si chcete alespoň trochu odpočinout, určitě neváhejte a zkuste předložit nabídku právě na mikroprojekt.:

- V případě projektů máte možnost získat až 60 000 Kč a realizovat je do 30. 11. 2016.

- V případě mikroprojektů se jedná o maximální částku 10 000 Kč a jejich realizaci je třeba ukončit do 30. 9. 2016 (pozdější termín je možné domluvit individuálně).

Určitě Vás také zajímá, jestli se můžete zapojit i v případě, že již letos jeden projekt realizujete. Můžete a určitě to zkuste!

 

Více info poskytne Lucie Hégrová: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Co se děje v ŠUŽ?

PROJEKTY V REALIZACI v roce 2016

V průběhu dubna se sešlo na 20 projektových záměrů z celé České republiky. Z nich bylo vybráno celkem 15 projektů k realizaci. V Libereckém kraji se do práce pustí ZŠ Pěnčín s projektem "Živá zahrada pro všechny" a ZŠ a MŠ Višňová s projektem "Žijeme ve školní zahradě".


HARMONOGRAM ŠUŽ pro rok 2015-2016

Od ledna do března 2016 budete moci sestavit vlastní projekt na vybrané téma.

Během dubna 2016 poradní grémium projekty škol vyhodnotí a vybere k realizaci.

Období květen - září 2016 bude určeno pro realizci podpořených projektů.

 

Více se dozvíte na www.skolaprozivot.cz nebo přímo od koordinátorky ŠUŽ pro Liberecký kraj, Lucie Hegrové, na adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V případě zájmu o ŠUŽ vám ráda podá informace a poradí, jak se do ŠUŽ zapojit.

Letos na podzim získal vyhlašovatel programu SEV SEVER dotaci na realizaci školních projektů v rámci ŠUŽ od Státního fondu pro životního prostředí ČR a nadace Bankovní asociace Kamarádi vzdělávání.

 

logolink-suz-komplet-20161jpg.jpg

 

 
Naše obec - jak se vám líbí?

Předkládáme vám zde základní informace o výukovém programu, který vznikl na půdě SEV DIVIZNA jako podpora programu Škola pro udržitelný život. Autorem programu je RNDr. Blažena Hušková.

p1040483jpg.JPG

Cíl programu: Aktivní zapojení žáků do péče o veřejná prostranství v obci. Mapování kvality veřejných prostor, výběr konkrétního místa a návrh projektového záměru, který povede k jeho vylepšení. Uvědomění si role školy při rozvoji obce.

Anotace programu: Žáci popisují současný stav a budoucí rozvoj obce, o svých představách diskutují a porovnávají je s charakteristikami udržitelné obce. Formou hry vybírají konkrétní veřejné prostory v obci, které potřebují péči, a zpracovávají projektový záměr, který přispěje k potřebnému zlepšení. Seznámí se s některými technikami veřejné diskuse, výběru priorit, rozhodování ve skupině a hodnocení.

Místo konání: příslušná škola, lze i v SEV DIVIZNA

Délka programu: 3 hodiny

 

 
Logo programu Škola pro udržitelný život
 

images/stories/11-10-10-03-37-08-nove-logo-barvajpg.jpg

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 3 z 4