Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Škola pro udržitelný život
Škola pro udržitelný život
Co se děje v ŠUŽ?

PROJEKTY V REALIZACI v roce 2016

V průběhu dubna se sešlo na 20 projektových záměrů z celé České republiky. Z nich bylo vybráno celkem 15 projektů k realizaci. V Libereckém kraji se do práce pustí ZŠ Pěnčín s projektem "Živá zahrada pro všechny" a ZŠ a MŠ Višňová s projektem "Žijeme ve školní zahradě".


HARMONOGRAM ŠUŽ pro rok 2015-2016

Od ledna do března 2016 budete moci sestavit vlastní projekt na vybrané téma.

Během dubna 2016 poradní grémium projekty škol vyhodnotí a vybere k realizaci.

Období květen - září 2016 bude určeno pro realizci podpořených projektů.

 

Více se dozvíte na www.skolaprozivot.cz nebo přímo od koordinátorky ŠUŽ pro Liberecký kraj, Lucie Hegrové, na adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V případě zájmu o ŠUŽ vám ráda podá informace a poradí, jak se do ŠUŽ zapojit.

Letos na podzim získal vyhlašovatel programu SEV SEVER dotaci na realizaci školních projektů v rámci ŠUŽ od Státního fondu pro životního prostředí ČR a nadace Bankovní asociace Kamarádi vzdělávání.

 

logolink-suz-komplet-20161jpg.jpg

 

 
Naše obec - jak se vám líbí?

Předkládáme vám zde základní informace o výukovém programu, který vznikl na půdě SEV DIVIZNA jako podpora programu Škola pro udržitelný život. Autorem programu je RNDr. Blažena Hušková.

p1040483jpg.JPG

Cíl programu: Aktivní zapojení žáků do péče o veřejná prostranství v obci. Mapování kvality veřejných prostor, výběr konkrétního místa a návrh projektového záměru, který povede k jeho vylepšení. Uvědomění si role školy při rozvoji obce.

Anotace programu: Žáci popisují současný stav a budoucí rozvoj obce, o svých představách diskutují a porovnávají je s charakteristikami udržitelné obce. Formou hry vybírají konkrétní veřejné prostory v obci, které potřebují péči, a zpracovávají projektový záměr, který přispěje k potřebnému zlepšení. Seznámí se s některými technikami veřejné diskuse, výběru priorit, rozhodování ve skupině a hodnocení.

Místo konání: příslušná škola, lze i v SEV DIVIZNA

Délka programu: 3 hodiny

 

 
Logo programu Škola pro udržitelný život
 

images/stories/11-10-10-03-37-08-nove-logo-barvajpg.jpg

 

 
Škola pro udržitelný život 2010 v Libereckém kraji.
Nový ročník programu Škola pro udržitelný život je letos v novém kabátě! Je rozšířen o ucelenou metodickou podporu, bohatší o akreditaci kurzů a jako vždy podporující Vaše originální nápady, jak zapojit do výuky témata environmentální výchovy a zlepšit životní prostředí ve Vaší obci.

Novinkou je rozšířený vstupní seminář, který letos proběhne ve dvou dnech.

První den bude více informační a proběhne 30.4.2010 v prostorách SEV DIVIZNA. Těm z Vás, kteří již vstupní seminář projektu Škola pro udržitelný život absolvovali v minulých letech, bude první část semináře započtena.

Druhý se bude konat 28.5.2010, bude celodenní a zaměří se na tvorbu vize komunity  a přípravu komunitních projektů ve vaší obci.

Absolvování  (započtení) obou dnů akreditovaného semináře je podmínkou pro podání projektu do letošního ročníku ŠUŽe.

Kapacita vstupních seminářů je omezená.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 3 z 4