Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Výukové programy základní školy 2. stupeň ZŠ (6. - 9. třída)
2. stupeň ZŠ (6. - 9. třída)
BAREVNÝ SVĚT ZVÍŘAT (6. – 7. tř. ZŠ)

Cíl: Seznámení se s významem zbarvení vybraných druhů zvířat v přírodě.

penkava_svatebni_sat.jpgŽáci interaktivní formou poznají význam zbarvení zvířat v přírodě. Naučí se rozpoznávat výstražné a ochranné zbarvení. Dozví se, proč je pro některé živočichy důležitý pestrobarevný „svatební šat“. Na část výuky se žáci přesunou do venkovního areálu, kde se každý z nich pokusí nalézt několik druhů ukrytých zvířat a správně k nim přiřadit funkci jejich zbarvení těla. Součástí programu je návštěva zoologické zahrady, kde si ověří nově získané poznatky přímo na některých chovaných druzích zvířat. Nakonec se společně zamyslíme, jak my, lidé, negativně zasahujeme do přírody, a tak ovlivňujeme i barevný svět zvířat.

Celý článek...
 
ZVÍŘATA V OHROŽENÍ (6. – 7.tř. ZŠ)

Cíl programu: Seznámení s příčinami a důsledky ohrožení zvířat ve světě, jejich ochranou. Poznání významu zoo pro tyto druhy.

p1090687jpg.JPG

Putováním po kontinentech navštívíme přirozená prostředí ohrožených zvířat z celého světa. Co konkrétní druhy ohrožuje? Jakou roli v jejich ochraně hrají zoologické zahrady? Čeká nás práce s mapou, spolupráce ve skupině a návštěva zoo - součástí programu je představení vybraných druhů zvířat přímo v jejím areálu.

Celý článek...
 
JAK SE ŽIJE V PŮDĚ (6. – 7. tř. ZŠ)
img_7010jpg.JPG

Cíl: Seznámení se s významem půdy pro živé organismy a její zásadní rolí pro život člověka.

V průběhu programu si studenti zkusí určit půdní druhy a formou pokusů stanovit kyselost půdy. Dále si vyzkouší hledat a určovat půdní živočichy pomocí určovacího klíče. Součástí programu jsou tematické hry, které vedou k zamyšlení a diskusi o významu půdy v našem životě.

 

Celý článek...
 
HMYZ POD LUPOU (6. – 8. tř. ZŠ)

Cíl: Poznání a pozorování některých skupin hmyzu.07-15-13-12-16-22-img_5834jpg.JPG

Účastníci programu se naučí lovit, pozorovat a poznávat vybrané zástupce hmyzí říše podle jejich charakteristických znaků a prostředí, kde žijí. Čeká nás lov nejen na louce či v lese, ale i v potoce. Oblečení do přírody nutné!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2