Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana
Vzdělávání zoopedagogů - SFŽP ČR


sipka-barevna-rgbpng.png

O PROJEKTU

Projekt Vzdělávání zoopedagogů realizuje ZOO Liberec, konkrétně tým Střediska ekologické výchovy DIVIZNA. Je určen pro pracovníky ZOO z České a Slovenské republiky.

Projekt přináší zoopedagogům a pracovníkům zoo možnost se vzdělávat. A to díky oborovým setkáním na zasedání Komise UCSZOO a uspořádání konference na téma „ohrožené druhy zvířat - důsledek lidské činnosti a možnosti řešení situace těchto zvířat“.

Dále projekt přináší pomoc při rozvoji environmentální výchovy v rámci zoo. Pracovníci dostanou metodiky ekovýchovných výukových programů a budou do nich zaškoleni. Společně s jednotlivými zoo představíme ekovýchovné programy učitelům ze spádových regionů zoologických zahrad.

 

 

V projektu spolupracují:

ZOO Olomouc

ZOO Ostrava

ZOO Dvůr Králové nad Labem

ZOO Brno

ZOO PARK Vyškov

Podkrušnohorský zoopark Chomutov

ZOO Ústí nad Labem

ZOO Děčín

 

 

ZOO Liberec

ZOO Jihlava

Jihočeská ZOO Hluboká nad Vltavou

ZOO Hodonín

Zoologická a botanická zahrada města Plzně

ZOO Košice

ZOO Bojnice

ZOO Bratislava

Odkazy na všechny zoo najdete ZDE.

Projekt bude běžet od září 2015 do prosince 2017. Pro zapojené zoo je zdarma, náklady hradí Státní fond životního prostředí (85%) a ZOO Liberec (15%).

 

Projekt vzdělávání ZOOPEDAGOGŮ (č. 03221562) je realizován za finanční podpory Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí České republiky.

Logo SFŽP

www.sfzp.cz

 

Logo MŽP

www.mzp.cz