Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Archiv Kola pro Afriku
Kola pro Afriku
Sběr kol pro Afriku - podzim 2016
Jednorázový sběr proběhne:


8.9.2016, 20.9.2016, 6.10.2016

 

od 15:00 do 18:00 hod

 

v zahradě Lidových sadů – Kulturní a společenské centrum při ZOO Liberec.

 


Více informací u Aleše Kočího: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. , telefon: 732172295

Co sbíráme: kola, náhradní díly a nářadí

 
Kola pro Afriku v roce 2016

Sběr kol pro potřebné v Africe letos proběhne v ZÁŘÍ 2016. Během srpna zde naleznete podrobnější informace, kam můžete kolo, které chcete darovat, dopravit. Více o projektu se dozvíte zde: www.kolaproafriku.cz

 

Děkujeme za spolupráci při pomoci lidem v Africe!

 
Sbíráme Kola pro Afriku

ZOO Liberec ve spolupráci s dobrovolníky uspořádá  sběrnou akci v rámci projektu Kola pro Afriku. Cílem humanitární akce je shromáždit starší i novější bicykly na podporu vzdělávání dětí v Gambii – školáci tak totiž budou moci překonávat i větší vzdálenosti při cestě do školy (více na www.kolaproafriku.cz). Sběr se uskuteční dne 18. července, v době od 9 do 12 hodin u služebního vchodu do ZOO Liberec u pavilonu slonů (příjezd vozem je možný od Domu dětí a mládeže Větrník v Riegrově ulici – průjezd mezi  zahradou Lidových sadů a parkem). Darovaná kola by měla být vždy funkční – horská, treková či jiná širokoplášťová, dále jsou vítány náhradní díly, cyklistické nářadí včetně sad na lepení prasklých duší.

Více informací o projektu získáte od Aleše Kočího, vedoucího SEV DIVIZNA při ZOO Liberec (732172295).

 

 
Předání kol v Gambii

V pondělí 24. listopadu se v gambijském Gunjuru uskutečnilo slavnostní předání dalších 855 kol od českých dárců gambijským školákům. Touto slavnostní událostí, které se kromě představitelů desítky obdarovaných škol, zúčastnila i gambijská média a zástupci ministerstva, vyvrcholila měsíční mise našich kolegů v Gambii. Vyvrcholila jí také naše společná práce za posledních několik měsíců - kola, která po dlouhé cestě doputovala až do Afriky, začala svou cestu možná právě u vás. Nebo jste to byli právě vy, kdo cestě kola od českého dárce až ke gambijské rodině napomohl :-)
Projekt Kola pro Afriku je čím dál populárnější, máme to štěstí, hlásí se nejen individuální dárci, ale i organizátoři sbírek a benefičních aktivit. Je moc hezké vidět, že je mezi lidmi stále hodně těch, kteří jsou schopni a hlavně ochotni pomoci jiným. Podle slov našich kolegů, kteří teď kola v Gambii kola dětem předávali - za ty rozzářené oči a hezké úsměvy to stojí :-) Velký podíl na přepravě kol z Čech až do Gambie měly tentokrát opět české děti - transport kol se podařilo uhradit díky dvěma benefičním aktivitám - Běhu pro Gambii v Kroměříži a velmi populárním Sněhulákům pro Afriku, k jejichž dalšímu ročníku se můžete připojit i vy.

 

 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 Weiter > Ende >>

Seite 2 von 7