Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Archiv Kola pro Afriku
Kola pro Afriku
První sběrný den v roce 2014 přinesl první kola!
První sběrný den akce Kola pro Afriku v Liberci, který pořádá SEV DIVIZNA společně s o.s. Faunus, proběhl 14. 4. 2014 v zahradě Lidových sadů. I přes nepřízeň počasí jsme od Vás obdrželi 12 funkčních kol, která jste darovali zdarma pro děti v Gambii. Pokud chcete darovat kola v rámci této akce, můžete tak ještě učinit v termínech 23. dubna, 12. května a 6. června, vždy v době od 15 do 18 hodin na zahradě Lidových sadů. Darovaná kola by měla být vždy funkční. Dále jsou vítány náhradní díly a cyklistické nářadí včetně sad na lepení prasklých duší.

Více informací o projektu získáte od Aleše Kočího, vedoucího SEV DIVIZNA při ZOO Liberec (732 172 295)

100_5638jpg.JPG

 
Jak a kdy vybíráme kola pro Afriku?

Sběrné dny na jaře 2014

Pokud máte doma nepotřebné, ale funkční širokoplášťové kolo nebo náhradní díly ke kolu či nářadí, a chcete je věnovat dětem v Africe, můžete tak učinit na našich sběrných dnech.

Ty se budou konat 14. 4., 23. 4., 12. 5. a 6. 6. 2014 od 15 hod do 18 hod. Kola budeme vybírat v v zahradě Lidových sadů (konečná tramvaje č. 1 a č.3)

 

Kola pro Afriku (2072,22kB)

 
Kola vybraná v LIberci už jezdí po Africe!!!
Gambie 2013 - končíme proto, abychom mohli pokračovat ...

Úterý 2.4.2013, den odletu posledních účastníků první předávky darovaných kol gambijským dětem. Tři týdny v kouzelné malinké zemi západu Afriky jsou naplněny. Nikdo z nás si neuměl představit, kolik radosti si tady vzájemně přineseme.
Darovaná kola jsou rozdána do škol, dílna pro opravy kol je funkční, Omar a Aleu umí s koly vše, co je a bude potřeba k udržení funkčního stavu kol. Dílna bude zároveň sloužit jako opravna jízdních kol pro veřejnost. Drobný výtěžek pokryje mzdy dílenských mistrů - živitelů rodin. I to je velmi důležitá součást projektu. Ti kluci mají práci a musí být za ni placeni, toho jsme si vědomi.

04-05-13-12-48-12-gambie2-051jpg.jpggambie2-273jpg.jpggambie2-305jpg.jpg

 


Koordinátor projektu v Gambii, Boyo Touray - co ten všechno zařídil, abychom tu byli plně fungující organizací. Mnoho lidiček o nás ví, i daleko na východ Gambie, kam odešlo 100 kol. Projekt Czech bikes for Gambian schools má velkou podporu i na gambijském ministerstvu školství. Těžko by se nám bez této podpory v Gambii pracovalo.
Boyo přináší projektu svou úžasnou energii. Máme společnou víru ve sdílení a dávání, v této filosofii leží naše pomoc druhým. Něco jako, co druhým dáš, to také dostáváš. Pracovat s Boyem, každý den se sním setkávat je zážitek, který vás na dlouho nabije. Neméně hodnotné je pobývání s jeho velkou rodinou, která čítá 14 dětí. Neustále je mnohem více lidiček, různě spříbuzněných, okolo.
Městečko Gunjur, na jihozápadě Gambije se stalo hlavním městem projektu. Zde bydlí také Boyo se svou rodinou a zde se také nachází nově postavená dílna určená pro projekt Kola pro Afriku. V Gunjuru nás zná téměř každý. Otevřenost, přátelství a radost místních lidí, malých i velkých, způsobila to, že o všech našich krocích se tu ví, to vše v dobrém, jsme plnohodnotnou součástí jedné krásné gambijské vesnice, která je ze své západní strany omývána bouřlivými vlnami teplého Atlantiku. Je to tu blízko pocitu, že už jste v ráji.
Společnost Czech bikes for Gambian schools, v Česku známá jako Kola pro Afriku, díky mnoha lidem u nás i v Gambii, pevně stojí na zemi. Její činnost je opodstatněná a velmi žádaná. Darovaná kola už pomáhají dětem na jejich často dlouhé cestě do škol. První kontejner byl první a určitě NE poslední. Tak jako jsme si říkali s Richardem Gazdou - spoluzakladatelem společnosti Kola pro Afriku, po první návštěvě Gambie z konce roku 2011, že se do těchto míst určitě vrátíme. A to se podařilo. Návrat to byl velkolepý! Díky všem, kteří projekt podpořili, jsme mohli zažít radost, která se jen tak nevidí, necítí.... Nedá se snad ani vypovědět. Vezeme domů mnoho filmového a obrazového materiálu všem dárcům, partnerům i těm, kteří by do budoucna mohli a chtěli být součástí projektu o radosti. O radosti z darování, o radosti ze sdílení. Věříme, že nelze žít bez pomoci druhým, věříme, že darováním druhým o mnoho víc dostáváme zpět. Náš svět je o kousíček lepší, když se umíme rozdělit s druhými.
Těšíme se na dokument televize Noe, jejichž dva skvělí chlapíci, Štěpán a Pavel pobývali v Gambii s námi a točili a točili. Díky nim budeme radost z předávání darovaných kol sdílet ještě jednou. Velký dík patří Jirkovi, který přiložil pomocnou ruku, kde bylo třeba - člověk pro všechno. No a Vendula? Tedy každý ji v Gambii zná pod jménem Sibi. Té patří ohromný dík za neustálé mapování našich kroků a sepisování všech dnů, tak aby i ti, kteří s námi nemohli odjet, tak vlastně s námi aspoň trošku v Gambii byli.
Velký dík patří vám všem doma, kteří neúnavně podporujete misi v Gambii. Těšíme se na sdílení toho, co se nam společne podařilo.

Dnešním dnem to končí, dnešním dnem vše začíná. Je nač se těšit!   Roman Posolda, Kola pro Afriku o.p.s.

 
Kola vybraná v Liberci jedou do Gambie v první vlně!!!
Uběhl necelý rok od chvíle, kdy se česká společnost poprvé dozvěděla o činnosti obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku. Během roku se zvedla obrovská vlna lidského pochopení a pomoci dětem v Gambii. Lidé ze všech koutů ČR věnovali svá kola, čas i peníze, aby usnadnili dětem v Africe cestu ke vzdělání. Sběr kol nekončí, ale končí první etapa celého projektu. Ve čtvrtek 14. 2. 2013 proběhla nakládka prvního kontejneru, který veze přibližně 500 kol do Gambie. Těch cca 140 kol vybraných v Liberci je součástí této zásilky!
Ve čtvrtek 14. 2. 2013 od devíti hodin desítky dobrovolníků v Ostravě - Koblově nakládali kola do kontejneru přepravní společnosti NH-TRANS, SE, která zajistila, jako partner projektu, jejich převoz do Gambie. Cesta kol potrvá téměř čtyři týdny. Jejich vykládka v přístavu Banjul bude probíhat za přítomnosti organizátorů projektu Kola pro Afriku a mediálního partnera TV NOE. Ti na místě zajistí rozvoz kol do určených škol a průpravu tamních obyvatel v jejich údržbě.
„Je to pro nás obrovská událost a završení celoroční usilovné práce. Chtěli bychom poděkovat všem dárcům, sběrným místům, dobrovolníků, médiím i donátorům, kteří se na to každý svým způsobem podíleli a přispěli tím nenahraditelným dílem k odjezdu prvního kontejneru plného kol do Afriky." Konstatoval Richard Gazda, předseda správní rady společnosti.
Na uvedení kol do stavu, ve kterém mohou opustit Českou republiku a posloužit dětem v Gambii se podílelo mnoho dobrovolnicky smýšlejících lidí a organizací. Nyní je zapotřebí udělat jeden z posledních, neméně významných a náročných kroků - nakládku kol na kontejner.
„Naložením darovaných kol dochází k úžasnému kroku a tím je propojení dvou zemí, dvou kultur, dvou národů. Celoroční aktivita je důkazem velikosti srdce, které lidé České republiky nesporně mají. Vážíme si toho a těšíme se na samotný akt nakládky darovaných kol.
Zároveň Hledáme dobrovolníky, kteří mohou v tento den přijít kola pomoci naložit. Věříme, že společně zažijeme vzácné chvíle s přesahem do Afriky," říká s prosbou Roman Posolda, ředitel společnosti.
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 Weiter > Ende >>

Seite 4 von 7