Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Škola pro udržitelný život
Škola pro udržitelný život
Seminář o klimatické změně
Zveme Vás na seminář, kde se dozvíte více o novém celoročním programu Školy pro udržitelný život, jak vzdělávat žáky o klimatické změně a udržitelném životě. Pozvánku a důležité informace naleznete zde.
 
ŠUŽ 2021/22 - Klimatické změny

Nabízíme učitelům realizaci programu Škola pro udržitelný život ve školním roce 2021/2022, tentokrát se zaměřením na aktuální téma klimatické změny. V průběhu celého roku Vám bude k dispozici náš konzultant pro metodickou podporu a veškeré otázky týkající se daného programu. Žáci společně se svým učitelem zmapují do hloubky místo, kde žijí, a navrhnou možná opatření pro zmírnění či adaptaci na klimatickou změnu přímo v daném místě. Součástí je i 3denní pobyt žáků v ekologickém centru v Horním Maršově.

Více informací se dozvíte zde.
 
Nabídka projektů ŠUŽ

Podařilo se prodloužit časový harmonogram projektů ŠUŽ a čas jejich dokončení je posunut až na prosinec 2021. V rámci programu Škola pro udržitelný život Vám proto znovu nabízíme příležitost zapojit se do některého ze dvou projektů:


1)     Škola pro udržitelný život – žákovské mikroprojekty pro lepší místo

typ školy: I. i II. stupeň ZŠ, SŠ, SOŠ

Realizace vzdělávacího programu Škola pro udržitelný život, ve kterém žáci spolu s dalšími partnery z obce přemýšlí o tom, co mohou udělat pro rozvoj své obce nebo okolí školy. Spolu pak postupně realizují navržené projekty a tím mění k lepšímu místo, kde žijí a učí se.

2)     Škola pro udržitelný život – žákovské mikroprojekty zaměřené na řešení klimatické změny

typ školy:  II. stupeň (8. – 9. třída) ZŠ, SŠ, SOŠ

Jedná se o projekt, který pracuje s metodikou programu Škola pro udržitelný život zaměřený na řešení klimatické změny v místě.


Součástí projektů je metodika pro pedagogy (průvodce vzdělávacím programem a popis jednotlivých aktivit v průběhu roku), drobná finanční podpora pro žákovské miniprojekty (cca 10 000,-) a odměna pro zapojené pedagogy. Zajistíme Vám též metodickou podporu pro realizaci aktivit programu se žáky pravidelnými konzultacemi s metodikem. Máme pro Vás připravené metody a aktivity i pro distanční výuku, takže lze začít i v této složité době.

V programu máte možnost více propojit výuku s reálným světem, který je dětem blízký a nalézá se v okolí školy či bydliště, můžete spolu se žáky přispět ke zlepšení životního prostředí a kvality života ve Vašem okolí a máte příležitost pomoci dětem stát se teď i v budoucnu aktivními občany.


Pokud Vás nabídka oslovila, napište si o podrobnější informace na adresu Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. .

 

 
Newsletter ŠUŽ únor 2021

Zde si můžete pročíst aktuální newsletter ŠUŽ.

newsletter ŠUŽ_únor-2021 (3094,17kB)

 
<< Start < Zurück 1 2 3 Weiter > Ende >>

Seite 2 von 3