Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Spřátelené organizace
Spřátelené organizace

Vyberte si z nabídky organizací, s kterými rádi spolupracujeme.

 

Česká koalice na ochranu biodiverzityext sdružuje projekty ochrany životního prostředí v místech ohnisek ohrožení biodiverzity (tzv. „hot spots“), která se nacházejí v zemích, jež jsme si zvykli nazývat rozvojovými. Toto poslání se snaží naplňovat nejčastěji prostřednictvím komunikace a práce s místními komunitami lidí a ve spolupráci s nimi. Patří jsem projekty na záchranu slonů ve střední Africe, záchranný program Kukang na pomoc outloňům, výzkumný a ochranářský projekt zaměřený na opice - "pivaře" kahau nosaté a další. O motivaci a životě lidí sdružených v koalici se můžete více dozvědět v dokumentárním seriálu ČT Češi zachraňujíext.

 

Projekt CHRÁNÍME MOŘSKÉ ŽELVYext vznikl na podnět mladé ženy,Hany Svobodové. Ta jej tajké zaštiťuje a koordinuje. Jejími spolupraocnvíky při záchraně mořských želv v Indonésii jsou dobrovolníci z Čech i strážci z tamní ochranářské organizace. Chcete se dozvědět více, přiložit ruku k dílu či pomoci jinak? Čtěte více v odkazu. PRO ŠKOLY: Přednášku pro děti doplněnou řadou fotek a vzdělávacími aktivitami vám o problematice mořských želv po domluvě zajistí H. Svobodová, vedoucí projektu:  Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

Pravidelně vás zveme na semináře paní Olgy Medlíkovéext. Témata? Jak se hádat, aby to nebolelo, jak báječně prezentovat, jak mít čas na práci, rodinu i sebe, jak pečovat o bezpečí dětí, jak se nezbláznit z mnoha povinností … Aktuálně se můžete vzdělávat prostřednictví jejích EBOOKŮ ext.

Jsme součástí sítě středisek ekologické výchovy PAVUČINAext a jsme za to rádi!

A jsme také součástí Unie českých a slovenských zoologických zahrad UCSZOOext - setkáváme se pravidelně s kolegy, kteří se věnují vzdělávání v zoo. Najdete zde rozcestník na weby sdružených zoologických zahrad. Momentálně ve spolupráci s nimi realizujeme projekt "Vzdělávání zoopedagogů".

Jezevec Jonášext - pro přírodu můžete udělat něco i vy!

Ekokatalogext - nabídky metodických materiálů pro environmentální výchovu, určitě si vyberete

občanské sdružení FAUNUSext - společně s tímto občanským sdružením realizujeme především sbírky na pomoc ve třetím světě.

Hravé učení s přírodou H.U.P.ext - zajímavé pomůcky a pracovní listy použitelné v MŠ, ZŠ .....

Pomáháme dětem v Gambii překonávat vzdálenosti ke vzdělání ve spolupráci s o.p.s. Kola pro Afrikuext

ZOO Žitavaext -  je malá velmi sympatická ZOO poblíž hranic. Společně s nimi jsme realizovali úspěšně projekt Slunce v ZOO.

Mladí ochránci Jizerských horext - projekt výchovy mladých strážců CHKO Jizerské hory při Správě CHKO Jizerské hory pro zdatné chlapce a dívky se zájmem o přírodu a její ochranu ve věku 12 - 18 let. Všichni noví členové jsou vítání!