Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Různé
V ZOO LIBEREC MŮŽETE NAKOUPIT VÝROBKY FAIR TRADE !

Od letošních prázdnin je ve stánku liberecké ZOO k dostání zboží s označením Fair Trade. Že nevíte co se pod tím skrývá? Nevadí vše se dočtete v následujících řádcích:

Také patříte mezi ty, kdo si rádi pochutnají na šálku kávy, čaje nebo na kousku dobré čokolády? Napadlo Vás někdy z kterých konců světa k nám byly zrnka kávy nebo lístky čaje dovezeny a za jakých podmínek je domorodé obyvatelstvo pěstuje?

Read more...
 
Strategie vzdělávání pro udržitelný rozvoj

Rádi bychom Vás informovali o tom, že vláda ve středu 9. července projednala a schválila návrh Strategie vzdělávání pro udržitelný rozvoj České republiky (2008-2015).

Na zrodu tohoto strategického materiálu se podílelo i naše Středisko ekologické výchovy DIVIZNA. Díky tomu vám přinášíme tento dokument hned po jeho schválení.

 
ZOO a Divizna se připojí k humanitárnímu projektu Brýle pro Afriku

Liberecká ZOO, Středisko ekologické výchovy Divizna, Městské informační centrum, ZŠ Švermova a nově také Gymnázium a SPgOŠ Liberec, Jeronýmova ul. se připojily k humanitárnímu projektu obecně prospěšné společnosti SIRIRI Brýle pro Afriku. Základem projektu je veřejná sbírka starých, ale nerozbitých dioptrických brýlí, které po nezbytném vyčištění a přeměření očními specialisty poputují do dispenzáře sv. Pavla v hlavním městě Středoafrické republiky Bangui...

Read more...