Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

O programu

02-25-19-01-33-47-ecoschools_25anniversarypng.png
Ekoškola (Eco-Schools) je mezinárodní program
určený základním i středním školám. Jeho cílem je propojit environmentální výchovu ve škole s konkrétními praktickými kroky, které vedou k ekologizaci jejího provozu.

Protože jsou žáci plně zapojeni do celého procesu plánování, rozhodování a vlastní realizace všech činností v programu, představuje Ekoškola ideální způsob, jak se vydat na smysluplnou cestu ochrany a zlepšování životního prostředí školy a jejího okolí.

 

04-28-16-09-40-31-soutezrecyklohranikrabice-na-bateriejpg.JPG 04-28-16-09-39-28-ekokodex-skolyjpg.JPG

SOUTĚŽ RECYKLOHRANÍ - ZŠ Česká Lípa                         EKOKODEX - ZŠ Dubá

V rámci programu se žáci  učí o environmentálních tématech a zároveň sami usilují o minimalizaci a třídění odpadů, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí. Zakládají celoškolní pracovní tým Ekoškoly, vytvářejí si vlastní ekokodex, analyzují současnou situaci na škole v uvedených oblastech a navrhují zlepšení, která se snaží posléze naplnit. Tím projekt vede i k rozvoji jejich klíčových kompetencí.

Program je vhodný pro školy základní, střední, i speciální, školy malé i velké, vesnické i městské, školy zkušené na poli environmentální výchovy i školy teprve začínající.

 

Více informací naleznete na https://ekoskola.cz/czext.