Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

2012

Ve školním roce 2012/2013  byla ŠUŽ již potřetí výrazně podpořena z prostředků libereckého kraje. To umožnilo realizaci hned tří zajímavých projektů.

 

Prvním z nich byl projekt Sejdeme se u školy II, který je pokračováním již zrealizované jedničky. Kdo z vás někdy projde přes náměstí v Ruprechticích, nemůže si nevšimnout krásných soch-laviček umístěných na nové komunikační zóně u školy. Lavičky i zónu vymyslely a z velké části i zrealizovaly právě žáci zdejší ZŠ. Nový projekt, který navázal na již upravené náměstí, umožňuje dětem cestovat do školy na kolech, protože jeho cílem bylo zajištění kol u školy. Stojany na kola slouží nejen žákům, ale i veřejnosti, která budovu školy využívá.

 

I druhý podpořený projekt byl pokračující a umožnil další úpravy zanedbané školní zahrady v Rokytnici nad Jizerou, která se pomalu probouzí k životu. Žáci zde upravují léta nevyužívaný svah za školou a v budoucnu budou zahradu moci využívat i jako venkovní učebnu. Projekt nese název: Školní zahrada - místo pro poznávání, setkávání a relaxaci II.

 

Třetí podpořený projekt se jmenuje Skautský koutek a v jeho rámci žáci ZŠ Švermova pokračovali v úpravách své školní zahrady, která často slouží i veřejnosti.

  [ Back ]