Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Archiv Ukončené projekty SEV DIVIZNA školám (OPVK) Projekt byl úspěšně dokončen 31.12.2011
Projekt byl úspěšně dokončen 31.12.2011

SEV DIVIZNA  úspěšně dokončilo 31.12.2011 projekt SEV DIVIZNA školám, který byl financován z ESF Operačním programu vzdělávání  pro konkurenceschopnost a z rozpočtu ČR. Projekt v hodnotě cca 2.800.000 Kč byl realizován od 1.1.2009. Za dobu jeho realizace vzniklo nebo bylo inovováno 17 ekologických výukových programů pro děti ze základních škol Libereckého kraje. Tyto programy byly připraveny tak, aby jejich obsahová (odborná) správnost byla v souladu s nejnovějšími trendy a poznatky. V těchto programech jsou použity interaktivní metody práce s dětmi, metody vycházející například z „kritického myšlení" a byl dán velký prostor pro spolupráci, komunikaci a přímý kontakt s přírodou.

Z projektu bylo podpořeno vzdělávání v oblasti environmentální výchovy pro bez mála 8000 žáků. Vzniklo několik nových metodických pomůcek a pracovních listů.

O ekologické výukové programy nabízené SEV DIVIZNA je velmi veliký zájem ze stran škol, kapacita střediska je do konce školního roku vyčerpaná již od prvních dnů, kdy školní rok započal. Programy lektorují zkušení, pedagogicky zdatní lektoři, kteří si neustále zvyšují svůj odborný kredit. Díky projektu se mimo jiné mohli vzdělávat v lektorských či pedagogických dovednostech.

01-05-12-01-44-04-opvk_hor_zakladni_logolink_bar_czjpg.jpg

  [ Back ]