Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Výukové programy základní školy 1. stupeň ZŠ (1. - 5. třída)
1. stupeň ZŠ (1. - 5. třída)
„HALÓ, JE TAM NĚKDO?“aneb CO SE DĚJE VE SKOŘÁPCE (1. – 5. tř. ZŠ)

halo2.JPG

Cíl: Seznámení se základními principy vzniku a vývoje života, které jsou společné rozmanitým organismům a zrcadlí se také v lidové kultuře a životě člověka.

Prostřednictvím prožitkových a badatelských aktivit poodhalíme tajemství života schovaného ve skořápce. Představíme si vajíčko jako prvotní fázi života a vývoje různých živočichů i rostlin. Poznáme úsilí, péči i vynalézavost jakou věnují pokračování života. Možná objevíme překvapivé souvislosti s chováním člověka.


Read more...
 
PŘÍBĚH NEOBYČEJNÉHO SEMÍNKA (1. - 5. tř. ZŠ)

07-15-13-10-20-42-p1090049jpg.JPGCíl: Přiblížení vývoje od semínka až po dospělou rostlinu. Uvědomění si významu semen nejen v našem jídelníčku.

Pomocí her a prožitkových aktivit se děti seznámí s rozmanitostí semen a plodů v přírodě. Společně odhalíme, jak se semínka šíří a budeme pozorovat zázrak života skrytý v obyčejném semínku. Budeme tvořit ze semínek a vyzkoušíme si, kolik práce je zapotřebí ke vzniku chleba. Starší děti se více zaměří na poznávání obilovin (4., 5. tř.).

Read more...
 
VČELÍ KRÁLOVSTVÍ (1. – 5. tř. ZŠ)

p1000886jpg.JPGCíl: Seznámení s životem včel a významem pro člověka.

Pomocí názorných pomůcek a nástrojů ze včelařské praxe se děti seznámí s částmi a funkcemi těla včely, dozví se, jak se včela vyvíjí, kdo žije v úle a jakou tam má úlohu. Dozvědí se, kde se bere med, pyl a vosk a na ukázkách včelích produktů se seznámí s významem včel pro život člověka.

 

Read more...
 
VNÍMEJME SVĚT VŠEMI SMYSLY (1. – 5. tř. ZŠ)

Cíl: Uvědomění si významu jednotlivých smyslů při poznávání okolního světa a přírody.07-16-13-08-46-00-img_8237jpg.JPG

V zážitkovém programu děti zaostřují postupně jednotlivé smysly (zrak, chuť, čich, hmat a sluch) na vnímání přírody a okolního světa. Čekají je netradiční venkovní aktivity v areálu zahrady SEV DIVIZNA a v blízkém lese.

 

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>

Page 2 of 4