Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Výukové programy základní školy 1. stupeň ZŠ (1. - 5. třída)
1. stupeň ZŠ (1. - 5. třída)
JAK SE ŽIJE V PŮDĚ (3. – 5. tř. ZŠ)

Cíl: Seznámení se s půdou, jejím vznikem a složením, porozuměnp1080953jpg.JPGí jejímu významu pro živé organismy.

V průběhu programu se děti dozvědí, z čeho se skládá a jak vzniká půda. Zamyslí se na důležitostí půdy nejen pro rostliny. Seznámí se s půdními živočichy a jejich nezastupitelnou úlohou v procesu koloběhu látek v přírodě. Vyzkouší si hledat a určovat tyto živočichy pomocí poznávacích klíčů. Děti budou pracovat ve skupinách a ke svému zkoumání budou mít k dispozici výzkumnické tašky. Součástí programu je i několik praktických pokusů s půdou a tematické hry.

Read more...
 
HMYZ POD LUPOU (3. – 5. tř. ZŠ)
img_5834jpg.JPG

Cíl: Poznání a pozorování některých skupin hmyzu.

Děti se naučí lovit, pozorovat a poznávat vybrané zástupce hmyzí říše podle jejich charakteristických znaků a prostředí, kde žijí. Čeká nás lov nejen na louce či v lese, ale také v potoce. Oblečení do přírody nutné!

Read more...
 
NA STOPĚ (4. – 5. tř. ZŠ)

zm-(3)jpg.jpgCíl:  Porozumění potřebám lesních živočichů a zamyšlení se nad tím, jak člověk ovlivňuje jejich životy.

Z pobytových znamení, která během tohoto programu objevíme, můžeme vyčíst, že i příměstské lesy jsou plné života. Naučíme se rozeznávat, kdo co okousal, provrtal, ztratil nebo vytrousil. Probádáme ptačí hnízda, vcítíme se do „myšlenek“ lesních zvířat a objevíme tajné sítě jejich vztahů. Poznáme, že les, to nejsou jen stromy, ale bohatá říše plná pestrobarevných obyvatel. A my jsme v ní jen na návštěvě.

Read more...
 
ZVÍŘATA V OHROŽENÍ (5. tř. ZŠ)
p1090687jpg.JPG

Cíl programu: Seznámení s příčinami a důsledky ohrožení zvířat ve světě, jejich ochranou. Poznání významu zoo pro tyto druhy.

Putováním po kontinentech navštívíme přirozená prostředí ohrožených zvířat z celého světa. Co konkrétní druhy ohrožuje? Jakou roli v jejich ochraně hrají zoologické zahrady? Čeká nás práce s mapou, spolupráce ve skupině a návštěva zoo - součástí programu je představení vybraných druhů zvířat přímo v jejím areálu.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>

Page 4 of 4