Divizna Liberec

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

Titulní strana Akce pro pedagogy semináře, přednášky, konference
semináře
14) JIZERSKÁ 50 JINAK

Akreditovaná exkurze k 50. výročí založení CHKO Jizerské hory

07-26-18-11-07-05-chko_jhjpg.jpgCHKO Jizerské hory oslavila 50 let od vyhlášení (1968-2018). K této příležitosti pro Vás pracovníci AOPK ČR včetně Správy CHKO Jizerské hory připravili přehled toho nejdůležitějšího a nejzajímavějšího, co by měl pedagog o přírodě a krajině Jizerek znát. Do Hejnic a zpět pojedeme z Liberce vlakem. Po úvodní prezentaci v SEV STŘEVLIK v Hejnicích se vydáme do NPR Jizerskohorské bučiny (cca 10 km pěšky) s praktickými ukázkami aktivit, her a úkolů jako inspirace pro výlet (nejen) s žáky.

Datum konání: ČT 23. 5. 2018, 8.00 – 17.00 hod

Místo konání: Hejnice a Jizerské hory

Lektoři: AOPK ČR Správa CHKO Jizerské hory

Režijní poplatek: 150 Kč

 
15) PŮDA POKLAD NEJCENNĚJŠÍ, metodický seminář

Akreditovaný seminář

Půda je jedinečné bohatství naší Země, je zdrojem veškerého blahobytu. Bez úrodné půdy se neobejdeme. Půda si zasluhuje naši pozornost, pochopení všech souvislostí a péči řádného hospodáře. Jak na to v rámci školní výuky poradí náš seminář. Dopoledne probereme teorii a odpoledne se seznámíme s pomůckami a interaktivními prvky ke zkoumání živých i neživých složek půdy a s náměty na aktivity.

Určeno pro pedagogy ZŠ a SŠ.

Datum konání: ÚT 28. 5. 2019, 9.00 – 16.00 hod

Místo konání: SEV DIVIZNA Liberec

Lektoři: Ing. Jaroslav Šíma, zakladatel a předseda správní rady Semenec o.p.s., správce veřejné zeleně města Týn nad Vltavou, krajinářský architekt

Mgr. Barbora Šímová – ředitelka Semenec o.p.s., lektorka výukových programů

 

Režijní poplatek: 350 Kč